fbpx

 

Optymalizacja zakupów - Profitia

 

Usługi

Optymalizacja zakupów

Od wielu lat skutecznie usprawniamy dla naszych Klientów procesy i organizacje zakupowe generując wymierne oszczędności.

Narzędzia zakupowe

Doradzamy w doborze najlepszej metodyki i narzędzi zakupowych oraz pomagamy naszym Klientom w ich wdrożeniu.

Doradztwo w zakupach PZP

Nasi eksperci pomagają w efektywnym przeprowadzeniu postepowań w ramach Prawa Zamówień Publicznych.

Grupy zakupowe

Na bazie najlepszych światowych praktyk zakupowych zbudowaliśmy nowy na polskim rynku model konsolidacji zakupów.

Partnerstwo strategiczne z itelligence Sp. z o. o.

itelligence Sp. z o.o. i PROFITIA Management Consultants Mazurowski i Wspólnicy Sp. j. zawarły strategiczne partnerstwo dotyczące sprzedaży i wdrażania rozwiązań informatycznych opartych na SAP Ariba.

Spółki, itelligence Sp. z o.o., globalny lider wśród partnerów SAP oraz PROFITIA Management Consultants (certyfikowany partner SAP Ariba, lider doradztwa zakupowego w Polsce), zawarły strategiczne partnerstwo w zakresie sprzedaży i wdrażania rozwiązań informatycznych opartych na rozwiązaniach SAP Ariba.

Łącząc siły, eksperci itelligence i PROFITII, będą jeszcze skuteczniej wspierać klientów w obszarze wdrażania innowacji technologicznych oraz usprawniania i upraszczania procesów zakupowych. itelligence, Platynowy Partner SAP, ekspert w doradztwie IT oraz wdrażaniu złożonych rozwiązań informatycznych, będzie pełnić rolę partnera technologicznego, a PROFITIA, posiadająca głęboką wiedzę i doświadczenie w opracowywaniu strategii korporacyjnych, szczególnie w obszarze zakupów, doradczo-biznesowego.

 

Firmy podejmą również szereg inicjatyw i działań edukacyjnych mających na celu promowanie wśród przedsiębiorstw najlepszych praktyk zakupowych.

„Bardzo cieszymy się na współpracę z firmą itelligence. Razem będziemy mogli stworzyć unikatową wartość dla organizacji przechodzących obecnie w Polsce cyfrową rewolucję w obszarze zakupów. Głęboko wierzymy, że połączenie doświadczenia ekspertów w zakresie technologii informatycznych oraz procesów zakupowych przełoży się na sukces naszych Klientów. Celem naszej współpracy jest przede wszystkim szerzenie wiedzy na temat profesjonalnych zakupów oraz narzędzi wspierających ten obszar. Zakupy są w wielu organizacjach traktowane jako funkcja wsparcia o niskiej istotności, zgodnie z maksymą „nie ma nic prostszego niż wydać cudze pieniądze”. W rzeczywistości jest to strategiczna funkcja, od której efektywności zależy w długim terminie przetrwanie i sukces wielu organizacji na polskim i światowych rynkach. Chcemy przy współpracy z itelligence dotrzeć do polskich menedżerów z wiedzą, jak w kompleksowy sposób można rozwinąć zakupy z wykorzystaniem wsparcia informatycznego.”- Mariusz Turek, Partner w PROFITIA Management Consultants.

„W drugiej połowie ubiegłego roku, wraz z firmą badawczą IPSOS i SAP Polska, przeprowadzaliśmy badanie rynku dotyczące oceny aktualnej sytuacji, a także tendencji i trendów w obszarze zakupów w polskich firmach. Wnioski z badania nie pozostawiają wątpliwości – działy zakupów są osią działania większości przedsiębiorstw, a mimo to wiele z nich nie korzysta z rozwiązań, które w znacznym stopniu mogłyby usprawnić procesy zakupowe. Aż 97% respondentów, głównie dyrektorów i managerów wyższego szczebla związanych z obszarem zakupów i finansów w firmie, odpowiedziało, że ich firmy doświadczają trudności związanych z procesem zakupów. Z zespołem PROFITII widzimy więc ogromny potencjał do współpracy z firmami, które chcą zwiększyć efektywność zarządzania obszarem zakupów. Łącząc nasze kompetencje oferujemy kompleksowe podejście do optymalizacji procesów zakupowych – począwszy od usług doradztwa, po wdrożenie i wsparcie innowacyjnych rozwiązań IT ” – Bogdan Zborowski, Prezes Zarządu itelligence Sp. z o.o.

„Cyfrowa transformacja dotyka już wszystkich aspektów działalności przedsiębiorstw, nie wyłączając obszaru zakupów. Nowoczesne, chmurowe narzędzia IT do obsługi zakupów firmowych, takie jak SAP Ariba umożliwiają kompleksową obsługę procesów zakupowych, od zamówień po płatności. Zakupy B2B są szybsze, tańsze, a pracownicy działów zakupowych mogą skupić się na kluczowych zadaniach, takich jak: opracowanie strategii sourcingowej, wybór odpowiednich dostawców czy kontrola realizacji zamówień.” – Grzegorz Górkiewicz, Sales Manager, SAP Ariba Architect w itelligence Sp. z o.o.

„Większość Działów Zakupów przytłoczona jest zadaniami operacyjnymi, które są czasochłonne i tylko w nieznaczny sposób wpływają na zysk. Digitalizacja procesów zakupowych pozwala na uwolnienie kupców od większości tych działań i zmianę ich roli z operacyjnej na strategiczną. System SAP Ariba oferuje szereg usprawnień dla kupców i całych Działów Zakupów. Mnogość modułów i rozwiązań to szeroki wachlarz usprawnień, pozwalający zaoszczędzić czas i ograniczyć koszty związane z pracą operacyjną.” - Kamil Sochacki, Manager w PROFITIA Management Consultants.

***

itelligence AG łączy innowacyjne oprogramowanie i technologie SAP z usługami i produktami opracowanymi we własnym zakresie. Jako SAP Global Platinum Partner itelligence wspiera małe i średnie oraz duże przedsiębiorstwa na każdym etapie ich cyfrowej transformacji. Zakres usług itelligence obejmuje doradztwo w zakresie strategii i transformacji IT, wdrażanie oprogramowania, a także zarządzanie aplikacjami i usługi zarządzania w chmurze. Wysoka jakość usług opiera się o lokalną obecność itelligence, globalną wydajność i wszechstronną wiedzę branżową. itelligence współpracuje z klientami w celu tworzenia nowych i innowacyjnych możliwości biznesowych poprzez wykorzystanie technologii informatycznych - dla każdego aspektu działalności biznesowej klienta. Tysiące klientów zaufało itelligence, wielu z nich współpracuje z itelligence od momentu założenia firmy 30 lat temu. Wkład itelligence w innowacje i długofalowy sukces biznesowy klientów został potwierdzony licznymi nagrodami SAP oraz ważnymi miejscami w  analizach rynkowych. itelligence jest częścią globalnej grupy NTT DATA i zatrudnia ponad 8 500 osób w 25 krajach. W 2018 r. itelligence wygenerowało 926,6 mln euro całkowitych przychodów.

W Polsce firma działa od 1995 r. i zatrudnia ponad 230 osób. Oferta firmy obejmuje pełen zakres usług związanych ze środowiskiem SAP, posiada własne data center w Tarnowie Podgórnym. W roku 2018 itelligence po raz kolejny dołączyła do prestiżowego grona laureatów Godła „Firma Przyjazna Klientowi”.

***

PROFITIA Management Consultants jest liderem polskiego rynku doradztwa zakupowego. To rodzinna, dynamicznie rozwijającą się firma o całkowicie polskim kapitale. Od 2010 roku Partnerzy i ciągle powiększający się zespół wspierają największe firmy w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej w usprawnieniach procesów zakupowych, niejednokrotnie tworząc od podstaw strategie, zespoły i narzędzia służące poprawie wyników finansowych przedsiębiorstw oraz budowaniu efektywnych procesów.

PROFITIA odpowiada na wyzwania rynkowe w zakresie usprawnień zakupowych wdrażając dobre praktyki oraz wiedzę z zakresu zarządzania strategicznego i operacyjnego, ze szczególnym uwzględnieniem wiedzy zakupowej. Szybko rozwija także inne obszary swojej działalności, takie jak narzędzia IT wspierające procesy zakupowe, organizacja grup zakupowych, zwiększanie efektywności energetycznej. Posiada szereg partnerów strategicznych, a od 2014 roku jest partnerem SAP.

CIPS

cipsChartered Institute of Procurement and Supply roku jest największą globalną organizacją zrzeszającą profesjonalistów z obszaru Zakupów. Jej nadrzędnym celem, jako organizacji non-profit, jest zwiększanie wiedzy i kompetencji zakupowych swoich członków - zarówno indywidualnych, jak też korporacyjnych.

Właśnie trwa nabór na siódmą edycję PEDP - programu przygotowującego managerów do egzaminów CIPS.

Dowiedz się więcej

Wartości

W PROFITII wszyscy kierujemy się wspólnymi wartościami. Pozwalają nam one lepiej integrować się jako zespół oraz przedstawiać naszym Klientom spójny, wyrazisty wizerunek firmy.

Profesjonalizm

Z sukcesem łączymy doświadczenie z doradztwa strategicznego z wiedzą o zakupach, zdobytą podczas wieloletniej pracy z Klientami różnych branż sektora publicznego, jak i prywatnego. Pozwala nam to oferować najlepszej jakości produkty doradcze oraz rozwiązywać nawet najbardziej skomplikowane problemy biznesowe naszych Klientów.

Innowacyjność

Nie zadowalają nas standardowe, wzięte "z półki" produkty konsultingowe. Aby zapewnić naszym Klientom trwały wzrost wartości firmy, razem z nimi opracowujemy i wdrażamy innowacyjne rozwiązania. Dzięki doświadczeniu oraz współpracy z międzynarodową siecią ekspertów akademickich i branżowych potrafimy zapewnić nowe spojrzenie i alternatywne podejście.

Integralność i etyka

W codziennych kontaktach z klientami stosujemy jasny kodeks postępowania, który pozwala nam z powodzeniem sterować zmianami w trudnym i burzliwym otoczeniu biznesowym. Od siebie i innych wymagamy przestrzegania najwyższych standardów etycznych, a także dbamy o najwyższą jakość naszych produktów i procesów.

Zorientowanie na wyniki

Nasze działania nastawione są zawsze na poprawę wyników naszych klientów, a nie produkcję dokumentów - w tym ostatnim, uczciwie przyznajemy, jest wiele firm doradczych lepszych niż my. Naszą największą ambicją jest pokazanie klientowi na koniec projektu osiągniętej poprawy wyników jako wielokrotności kosztu wspólnego projektu.

Statystyki Profitia

8

Liczba firm z Top 10 w Polsce, z którymi pracujemy

50 mld PLN

Wolumen wydatków zakupowych naszych Klientów

2 000

Liczba zakupowców, dla których pracujemy

>500 mln PLN

Wolumen oszczędności wygenerowanych dla naszych Klientów

Artykuły

Partnerstwo strategiczne z i...

Partnerstwo strategiczne z itelligence Sp. z o. o.

itelligence Sp. z o.o. i PROFITIA Management Consultants Mazurowski i Wspólnicy Sp. j. zawarły strategiczne pa...

Conference Future of Procure...

Conference Future of Procurement

The Chartered Institute of Procurement and Supply invites you to a conference "Future of Procurement. How to b...

Raport płacowy CIPS i Hays 2...

Raport płacowy CIPS i Hays 2019

Jak zmieniły się wynagrodzenia Kupców na przestrzeni lat i czy warto dalej rozwijać się w tym kierunku?

Jak CIO może zwiększyć efekt...

Jak CIO może zwiększyć efektywność operacyjną poprzez digitalizację zakupów?

W dzisiejszej gospodarce wiele organizacji „digitalizuje” sposób prowadzenia działalności. Polega to m.in. na...

Zaufali nam

  • logo ZAKŁADY AZOTOWE PUŁAWY
  • logo TUI
  • logo Tauron
  • logo Szpital w Kościerzynie
  • logo PZU
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kontakt

  kontakt (@) profitia.pl
  + 48 22 350 90 91
  + 48 22 350 90 91
 Al. Niepodległości 58, Warszawa