fbpx

 

Optymalizacja zakupów - Profitia

 

Usługi

Optymalizacja zakupów

Od wielu lat skutecznie usprawniamy dla naszych Klientów procesy i organizacje zakupowe generując wymierne oszczędności.

Narzędzia zakupowe

Doradzamy w doborze najlepszej metodyki i narzędzi zakupowych oraz pomagamy naszym Klientom w ich wdrożeniu.

Doradztwo w zakupach PZP

Nasi eksperci pomagają w efektywnym przeprowadzeniu postepowań w ramach Prawa Zamówień Publicznych.

Grupy zakupowe

Na bazie najlepszych światowych praktyk zakupowych zbudowaliśmy nowy na polskim rynku model konsolidacji zakupów.

Nowe egzaminy CIPS Qualifications

Od nowego roku CIPS wprowadzi zmiany w procesie egzaminacyjnym dotyczące programu CIPS Qualifictions. Zmiany zakresu egzaminów, jak i samej ich formy dotyczyć będą na razie dwóch pierwszych poziomów.

Od stycznia 2019 egzaminy na poziomach Certificate (level 2 oraz level 3) będą pisane na komputerach. Pozwoli to zwiększyć częstotliwość sesji egzaminacyjnych - w ciągu roku odbędzie się ich aż 6: w styczniu, marcu, maju, lipcu, wrześniu oraz w październiku. Elektroniczna forma pozwoli na szybsze sprawdzenie egzaminów oraz na dostarczenie dodatkowych informacji wraz z wynikiem.

Nowe egzaminy na poziomie Certificate składać się będą z pytań zamkniętych (test abcd, lista wyboru lub pytania "drag and drop"). Zmieni się też zakres poszczególnych etapów. Sylabusy poziomów 2 oraz 3 dostępne są na stronie CIPS:

CIPS Level 2: Certifıcate in Procurement and Supply Operations - Sylabus

CIPS Level 3: Advanced Certifıcate in Procurement and Supply Operations - Sylabus

Każdy poziom ma określoną liczbę kredytów, jaką trzeba zdobyć zdając egzaminy aby zaliczyć poziom. Egzaminy, podobnie jak przed zmianami, będą rozróżnione na obowiązkowe i opcjonalne. Dla poziomu 2 należy zdać 5 egzaminów obowiązkowych, aby zaliczyć level 3 - 4 egzaminy obowiązkowe oraz 1 z 2 opcjonalnych.

Co ważne, zdane już wcześniej na starych zasadach egzaminy są uznawane i transferowane. Transfer tool pomoże określić, które egzaminy trzeba jeszcze zdać, jeśli jest się w trakcie procesu egzaminacyjnego.

Zmiana formy egzaminów dla poziomów Diploma wejdzie w życie od lipca 2019. Pod koniec stycznia CIPS opublikuje dla nich nowe sylabusy i szczegóły egzaminów. Przyszłoroczna majowa sesja egzaminacyjna będzie ostatnią na dotychczas obowiązujących zasadach.

 

 

 

CIPS

cipsChartered Institute of Procurement and Supply jest największą globalną organizacją zrzeszającą profesjonalistów z obszaru Zakupów. Jej nadrzędnym celem, jako organizacji non-profit, jest zwiększanie wiedzy i kompetencji zakupowych swoich członków - zarówno indywidualnych, jak też korporacyjnych.

Właśnie trwa nabór na dziewiątą edycję PEDP - programu przygotowującego managerów do egzaminów CIPS.

Dowiedz się więcej

Wartości

W PROFITII wszyscy kierujemy się wspólnymi wartościami. Pozwalają nam one lepiej integrować się jako zespół oraz przedstawiać naszym Klientom spójny, wyrazisty wizerunek firmy.

Profesjonalizm

Z sukcesem łączymy doświadczenie z doradztwa strategicznego z wiedzą o zakupach, zdobytą podczas wieloletniej pracy z Klientami różnych branż sektora publicznego, jak i prywatnego. Pozwala nam to oferować najlepszej jakości produkty doradcze oraz rozwiązywać nawet najbardziej skomplikowane problemy biznesowe naszych Klientów.

Innowacyjność

Nie zadowalają nas standardowe, wzięte "z półki" produkty konsultingowe. Aby zapewnić naszym Klientom trwały wzrost wartości firmy, razem z nimi opracowujemy i wdrażamy innowacyjne rozwiązania. Dzięki doświadczeniu oraz współpracy z międzynarodową siecią ekspertów akademickich i branżowych potrafimy zapewnić nowe spojrzenie i alternatywne podejście.

Integralność i etyka

W codziennych kontaktach z klientami stosujemy jasny kodeks postępowania, który pozwala nam z powodzeniem sterować zmianami w trudnym i burzliwym otoczeniu biznesowym. Od siebie i innych wymagamy przestrzegania najwyższych standardów etycznych, a także dbamy o najwyższą jakość naszych produktów i procesów.

Zorientowanie na wyniki

Nasze działania nastawione są zawsze na poprawę wyników naszych klientów, a nie produkcję dokumentów - w tym ostatnim, uczciwie przyznajemy, jest wiele firm doradczych lepszych niż my. Naszą największą ambicją jest pokazanie klientowi na koniec projektu osiągniętej poprawy wyników jako wielokrotności kosztu wspólnego projektu.

Statystyki Profitia

8

Liczba firm z Top 10 w Polsce, z którymi pracujemy

50 mld PLN

Wolumen wydatków zakupowych naszych Klientów

2 000

Liczba zakupowców, dla których pracujemy

>500 mln PLN

Wolumen oszczędności wygenerowanych dla naszych Klientów

Artykuły

Raport płacowy CIPS i Hays 2...

Raport płacowy CIPS i Hays 2019

Jak zmieniły się wynagrodzenia Kupców na przestrzeni lat i czy warto dalej rozwijać się w tym kierunku?

Jak CIO może zwiększyć efekt...

Jak CIO może zwiększyć efektywność operacyjną poprzez digitalizację zakupów?

W dzisiejszej gospodarce wiele organizacji „digitalizuje” sposób prowadzenia działalności. Polega to m.in. na...

Wojna celna z pespektywy org...

Wojna celna z pespektywy organizacji zakupowych

Jedna z kluczowych wiadomości ze szczytu G-20 w Buenos Aires dotyczyła szans na zakończenie wojny handlowej mi...

Nowe egzaminy CIPS Qualifica...

Nowe egzaminy CIPS Qualifications

Od nowego roku CIPS wprowadzi zmiany w procesie egzaminacyjnym dotyczące programu CIPS Qualifictions. Zmiany z...

Zaufali nam

  • logo ZAKŁADY AZOTOWE PUŁAWY
  • logo TUI
  • logo Tauron
  • logo Szpital w Kościerzynie
  • logo PZU
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kontakt

  kontakt (@) profitia.pl
  + 48 22 350 90 91
  + 48 22 350 90 91
 Al. Niepodległości 58, Warszawa