fbpx

Nowe wyzwania dla Profitii

Do grona Klientów Profitii dołączyła spółka Wielton - jeden z największych europejskich producentów naczep, przyczep i zabudów na samochody ciężarowe. W długoterminowym projekcie konsultanci Profitii będą pomagać w optymalizacji kosztów, usprawnianiu procesów i wdrażaniu praktycznych e-narzędzi zakupowych.


Wielton jest największym polskim producentem przyczep i naczep oraz jednym z 10 wiodących producentów w Europie. Odbiorcami produktów spółki są firmy transportowe, budowlane, produkcyjne, rolnicze i dystrybucyjne w kraju oraz zagraniczni dealerzy pojazdów ciężarowych i naczep, w szczególności firmy z Rosji, Ukrainy, Litwy, Łotwy, Czech, Bułgarii, Rumunii, Słowacji, Estonii oraz z Unii Europejskiej. Udział spółki w rynku krajowym (w 2007 roku wynosił 10%). 35% produkcji (dane za 2007 rok) sprzedawane jest na eksport do ponad 20 krajów.

W styczniu br Wielton S.A. otrzymał wyróżnienie „Ten, który zmienia polski przemysł”, przyznane przez Grupę PTWP. Spółkę wyróżniono za dynamiczną ekspansję na europejskim rynku producentów naczep. 

Więcej o firmie przeczytasz na wielton.com.pl